To je prax, ktorú teraz často musia robiť aj vaperi.

September 26, 2023by admin

To je prax, ktorú teraz často musia robiť aj vaperi.

Spoločnosť „nemožno brať vážne, keď tvrdí, že netušila, že jej produkt osloví deti,“ hovorí Myers.

"Za menej ako dva roky Juul zmenil trajektóriu takým spôsobom, že hrozí, že podkope všetku prácu na znižovaní užívania tabaku medzi mládežou za posledné tri desaťročia," hovorí.

Zatiaľ čo sa federálni regulátori a štátni zákonodarcovia predháňajú v obmedzení elektronických cigariet – najúčinnejších prostriedkov, ako prestať fajčiť – minimálne dve ďalšie spoločnosti zavádzajú alternatívy, ktoré zahŕňajú nikotín bez potreby vdychovania.

Vaping, najviac kritizovaná možnosť odvykania od fajčenia, bude mať od tohto mesiaca konkurenciu vo verzii šnupavého tabaku bez tabaku. Výrobcovia cigariet Camel zároveň prinášajú späť rozpustné nikotínové pastilky.

Swedish Match’s Zyn, ochutený nikotínový prášok určený na zapichnutie do pery, bude po úspešnej distribúcii v 11 štátoch v obchodoch po celých USA. Myslite na žuvanie tabaku bez tabaku. Doteraz bola spoločnosť známa pre svoj „snus“, švédsky názov pre šnupavý tabak – čiže vlhký tabak vložený do úst.

Správy prichádzajú, keď Úrad pre potraviny a liečivá zverejnil ďalšie potenciálne zlé správy pre vaping v stredu so správami o 35 záchvatoch, väčšinou u mladých používateľov.

Hľadáte spoľahlivé riešenie pre zdravie kĺbov? Nehľadaj ďalej! Navštívte https://hondrostrong-website.com/sk/ a objednajte si náš doplnok.

Snus je populárny vo Švédsku, ale v Európe je z bezpečnostných dôvodov zakázaný. Stále je to bezpečnejšie ako zapáliť si tabak. Značka Swedish Match’s General je prvým a zatiaľ jediným snusovým produktom, ktorý bol schválený v rámci procesu aplikácie tabaku pred uvedením na trh Food and Drug Administration, ktorý umožňuje spoločnostiam predávať produkty, ktoré sú menej škodlivé ako fajčenie.

Viac:FDA: Desiatky záchvatov hlásených po vapingu, väčšinou mladými ľuďmi

Čaká sa na prípadné schválenie v rámci iného procesu FDA upravujúceho označovanie nových tabakových výrobkov, ktoré majú celkový prínos pre zdravie.

Zavedenie šnupavého tabaku bez tabaku je obzvlášť pozoruhodné, pretože ľuďom, ktorí chcú prestať fajčiť, ponúka ďalšiu možnosť, ktorá nevyžaduje státie v chlade mimo kancelárskych budov. To je prax, ktorú teraz často musia robiť aj vaperi.

Existuje tiež riziko desivých vedľajších účinkov teraz generického lieku na predpis známeho ako Chantix.

Štáty a spoločnosti čoraz viac odsúvajú vaperov do vonkajšieho prostredia.

„Zaobchádzajú tu s vapingom úplne rovnako ako s cigaretami,“ hovorí Diana Franklin z Oregon City, Oregon, ktorá sa chystá s vapovaním skončiť.

Potenciálny trh s produktmi na odvykanie od fajčenia je „obrovský,“ hovorí profesor verejného zdravia z Bostonskej univerzity Michael Siegel, epidemiológ: Asi 97 % z 38 miliónov ľudí, ktorí fajčia, hovorí, že chcú prestať.

Vaping tiež neprichádza s vedľajšími účinkami na duševné zdravie liekov na predpis Chantix alebo generického vareniklínu na odvykanie od tabaku.

Klinické štúdie ukázali oveľa vyššiu mieru účinnosti pre lieky na predpis a voľnopredajné produkty na odvykanie od tabaku, pretože spoločnosti vytvárajú „najlepšie možné prostredie“ na použitie, hovorí Rodu.

Jeho analýza z roku 2017 týkajúca sa fajčiarov, ktorí sa v rokoch 2013 a 2014 pokúsili prestať fajčiť, zistila, že vaping bol o 43 % účinnejší v prinútení ľudí prestať, než ísť na studené morčacie mäso, a oveľa viac ako ktorýkoľvek iný produkt – vrátane liekov na predpis.

Správa bola publikovaná v International Journal of Environmental Research and Public Health . "Iné tabakové výrobky" boli takmer rovnako účinné, ale šnupavý tabak, žuvací tabak a iné druhy tabaku používalo tak málo ľudí, že miera úspešnosti nebola štatisticky významná, hovorí Rodu.

„Mnoho ľudí je nespokojných so svojimi fajčiarskymi návykmi a menej ľudí je spokojných s výrobkami,“ hovorí Gerry Roerty, generálny poradca Swedish Match v USA. výrobok má tabak a tabak má stigmu."

Zyn tiež rieši tlak FDA na produkty, ktoré nelákajú deti. Zatiaľ neexistujú dôkazy o tom, že by mladých ľudí priťahoval šnupavý tabak, a kupujúci Zyn musia mať 21 a nie 18 rokov, čo je veková požiadavka na nákup e-cigariet v väčšina štátov.

Nikotín je vysoko návykový a odvykanie predstavuje svoje vlastné riziká úzkosti a depresie. Vaping je návykovejší ako fajčenie, pretože koncentrovaná tekutá forma sa rýchlejšie metabolizuje, hovorí Dr. Malissa Barbosa, riaditeľka pre oblasť medicíny v ambulancii CleanSlate ambulantnej medicíny v Orlande,

Ale jeho používanie nebolo pre FDA veľkým problémom až do prudkého nárastu vapingu medzi nefajčiarskymi mladistvými. Komisár FDA Scott Gottlieb to prvýkrát na jeseň minulého roka označil za „epidémiu“.

Úradníci verejného zdravotníctva sa obávajú, že vaping by mohol vymazať obrovské prínosy v oblasti verejného zdravia pri znižovaní fajčenia tým, že by sa nová generácia mladých ľudí stala závislými na nikotíne.

Buddy Mixon, ktorý prestal fajčiť deň po tom, čo pred ôsmimi rokmi začal vapovať, trávi veľkú časť dňa vo svojom nákladnom aute ako špecialista na bezpečnosť v stavebníctve. Takže užívanie nikotínu na pracovisku teraz nie je problém – ale uznáva, že to bolo v minulosti.

Hovorí, že chápe, prečo ľudia môžu chcieť Zyn.

„Určite vidím jeho príťažlivosť,“ hovorí Mixon zo Snellville v štáte Georgia. „Keby som sa niekedy obával, že by ma z vapovania vyhodili, premýšľal by som o tom, ale vaping sa dá tak ľahko skryť. stôl."

Kampaň za deti bez tabaku odporúča ľuďom, ktorí sa snažia prestať fajčiť, konzultovať so svojimi lekármi a držať sa metód „schválených FDA ako bezpečné a účinné, ako sú nikotínové náplasti a žuvačky,“ povedal hovorca Vince Willmore.

Viac: FDA vyhlasuje vaping mládeže za epidémiu, oznamuje vyšetrovanie, nové presadzovanie

FDA bol flexibilnejší, čo prinútilo zdravotnícke skupiny žalovať agentúru za zmeny termínov na presadzovanie prísnejších marketingových schválení. Willmore hovorí, že FDA by mala vyžadovať, aby nové produkty prešli kontrolou FDA a „preukázali prínos pre verejné zdravie, aby zostali alebo sa dostali na trh“.

"FDA si predstavuje svet, kde cigarety už nedokážu vytvárať alebo udržiavať závislosť a kde dospelí, ktorí stále potrebujú alebo chcú nikotín, ho môžu získať z alternatívnych a menej škodlivých zdrojov," povedal Gottlieb vlani na jeseň. Kritizoval spoločnosti vyrábajúce elektronické cigarety a navrhol prísne obmedzenia predaja ochutených verzií.

Ďalšie možnosti:

• Lieky na predpis. Chantix bol v Roduovej štúdii najpoužívanejším liekom na predpis. Prichádza však s takými vážnymi vedľajšími účinkami, že obhajkyňa drogovej bezpečnosti Kim Witczak bojovala proti odstráneniu svojej „čiernej skrinky“ varujúcej pred rizikom samovražedných myšlienok, násilia a agresie. Výrobca liekov presvedčil FDA, aby odstránila varovanie po tom, čo vyriešil odhad Witczaka okolo 2 700 súdnych sporov za približne 300 miliónov dolárov. Wellbutrin, dostupný v generickej forme ako bupropión, sa predpisuje na odvykanie od fajčenia, ako aj na depresiu.

• Nikotínové náhradné terapie. Výskum Rodu zistil, že nikotínové žuvačky, náplasti a pastilky neboli o nič účinnejšie pri premene ľudí na bývalých fajčiarov ako studené morky. Franklin hovorí, že nemala šťastie ani na ďasná a pastilky. Stále sa cítila "úzkostná a nevrlá a grrrr." Povedala, že to nebolo stiahnutie, ako skôr duševná výzva nemať „ten uspokojivý signál“, keď dym alebo para spôsobia „úder do hrdla“.

Teraz má však Franklin len pár dní na to, aby musela prestať s vapovaním mesiac pred plánovanou operáciou kolena 6. mája. Lekár jej to odporučil, aby si zlepšila funkciu ciev a takmer znížila množstvo nikotínu v sebe. vape na nulu.

Franklinova motivácia však siaha ďaleko za jej koleno. Jej matka bola celoživotná fajčiarka, ktorá asi pred tromi rokmi potrebovala výmenu srdcovej chlopne. Franklin sa ju snažil presvedčiť, aby prestala fajčiť a skúsila vapovať, ale jej matka sa k tomu nemohla odhodlať.

Zomrela v januári 2016.

Franklin hovorí: "Tabak je veľmi silná droga."

Ak máte záujem spojiť sa s ľuďmi online, ktorí prekonali alebo zápasia s problémami uvedenými v tomto príbehu, pripojte sa k skupine podpory na Facebooku „Prežil som to“ USA TODAY .

WASHINGTON – Najvyšší súd sa v pondelok dohodol, že tretíkrát od jeho schválenia pred desiatimi rokmi rozhodne o osude prelomového zákona o dostupnej starostlivosti.

Konajúc na príkaz 20 štátov na čele s Kaliforniou, najvyšší súd preskúma rozhodnutie federálneho odvolacieho súdu, že centrálny mandát zdravotného poistenia zákona je protiústavný.

Toto rozhodnutie amerického odvolacieho súdu pre 5. obvod z decembra bolo založené na tom, že Kongres v roku 2017 zrušil daňovú pokutu pre tých, ktorí si nekúpia poistenie. Ponechalo to otvorenú oveľa dôležitejšiu otázku: či samotný zákon nemôže obstáť bez požiadavky poistenia.

Najvyšší súd potvrdil zákon, ktorý v roku 2010 podpísal prezident Barack Obama, v rokoch 2012 a 2015 pomerom hlasov 5:4 a 6:3. V oboch prípadoch sa hlavný sudca John Roberts postavil na stranu štyroch liberálnych sudcov súdu – koalíciu, ktorá môže zákon opäť zachrániť.

V januári sudcovia odmietli urýchlene vypočuť nový prípad, čím sa vylúčila akákoľvek šanca, že ho vypočujú a rozhodnú počas tohtoročnej prezidentskej kampane. Teraz je pravdepodobné, že ústne prednesenie bude naplánované na jeseň a rozhodnutie bude v roku 2021.

Súd má v tomto volebnom období plné ruky práce so spisom z volebného roka, ktorý zahŕňa hlavné prípady týkajúce sa potratov, imigrácie, kontroly zbraní, práv homosexuálov, slobody vierovyznania a predvolaní požadujúcich daňové a finančné záznamy prezidenta Donalda Trumpa. Ďalší prípad Obamacare, ktorý spochybňuje zákonnú požiadavku, aby ženy dostávali bezplatnú antikoncepciu, sa bude prejednávať v apríli.

V prípade schválenom v pondelok ponechal rozsudok amerického odvolacieho súdu pre 5. obvod zákon nedotknutý, no čelí neistej budúcnosti. Tento súd vrátil prípad späť federálnemu okresnému súdu, aby rozhodol, či celý zákon musí padnúť bez mandátu na poistenie a daňovej pokuty.

Tento problém rozdeľuje štáty vedené demokratickými guvernérmi a zákonodarnými zbormi od tých, ktoré vedú republikáni.

"Bez individuálneho mandátu sa celý zákon stáva nepodporiteľným," povedal Paxton. "Federálna vláda nemôže nariadiť súkromným občanom, aby si kúpili podpriemerné poistenie, ktoré nechcú, a teším sa na konečné urovnanie tejto záležitosti pred Najvyšším súdom USA."

Ministerstvo spravodlivosti, ktoré tvrdilo, že zákon nie je v bezprostrednom nebezpečenstve, vyzvalo sudcov, aby odstúpili a nechali okresný súd robiť svoju prácu.

Nová výzva vyplýva zo zníženia daní o 1,5 bilióna dolárov, ktoré schválil Kongres ovládaný republikánmi v roku 2017, čím sa zrušila daň zo zákona o zdravotnej starostlivosti pre ľudí, ktorí si odmietajú kúpiť poistenie. Účelom tejto dane bolo podnietiť ich na trh zdravotnej starostlivosti, a nie nechať ich vyhľadať pohotovostnú starostlivosť, kým nie sú poistení.

V decembri 2018 federálny okresný sudca Reed O’Connor rozhodol, že bez dane by zákon nemohol prežiť. Jeho rozhodnutie, ktoré bolo počas odvolania pozastavené, hrozilo zrušením poistenia pre 20 miliónov ľudí, ochranou pre ľudí s už existujúcimi zdravotnými problémami, dotáciami pre ľudí s nízkymi príjmami, expanziou Medicaidu v mnohých štátoch, pokrytím pre mladých dospelých do veku 26 a viac.

Panel odvolacieho súdu sa v pomere 2:1 zhodol na tom, že individuálny mandát je protiústavný, „pretože ho už nemožno chápať ako daň a neexistuje žiadne iné ústavné ustanovenie, ktoré by ospravedlňovalo tento výkon moci Kongresu,“ napísala sudkyňa Jennifer Walker Elrodová. väčšina.

Namiesto zrušenia celého zákona, ako to urobil O’Connor, panel poslal prípad späť federálnemu okresnému súdu na „dodatočnú analýzu“ o tom, či možno individuálny mandát oddeliť od zvyšku štatútu. Panel pri tom zaznamenal meniace sa pozície Trumpovej administratívy v prípade.

Ministerstvo spravodlivosti sa pôvodne snažilo zrušiť iba individuálny mandát, potom sa pripojilo k Texasu a ďalším štátom vedeným republikánmi, ktoré sa snažili zničiť celý zákon. Napokon navrhol, aby sa takéto rozhodnutie uplatnilo iba v 18 štátoch, ktoré ho napádajú.

Nesúhlasná sudkyňa Carolyn Dineen Kingová označila rozhodnutie odvolacieho súdu za „učebnicový súdny presah“, ktorý „zabezpečuje, že koniec tohto súdneho sporu je v nedohľadne“.